Tagi

, , , ,


Dziś znów nietypowo, ale blog o miniaturach nie musi trzymać się schematów:) Podczas wizyt w sklepie z zabawkami często zwracam uwagę na miniaturki stworzone dla dzieci, ostatnio nie mogłam oderwać wzroku od zabawek Sylvanian Families, po polsku znanych jako Leśna Rodzina.

800px-Sylvanian_families

Fot. Tristanb at en.wikipedia

Są to miniaturowe zwierzątka o cechach antropomorficznych: króliczki, misie, wiewiórki, jerzyki, kotki, pieski, etc. Ich rodzinki mieszkają w przytulnych domkach ulokowanych pośrodku magicznego lasu. Postacie są wykonane z plastiku, ale pokryte są też sztucznym futerkiem. Wszystko jest sielankowe i stworzone wręcz idealnie dla małych dziewczynek. No, może dla tych nieco starszych też:).

Pierwsze zabawki z serii powstały w latach 80 w Japonii, na ich podstawie powstało później kilka serii bajek animowanych, oraz komiksy i książki. Katalog zabawek i akcesoriów jest naprawdę ogromny i wciąż się rozrasta. Do wyboru jest wiele domków różnego rodzaju, mebelków i elementów wyposażenia. Wszystkie są wykonane z plastiku, ale wyglądają naprawdę ładnie.

Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmiku:

Polska strona poświęcona Sylvanian Families oraz katalog ich produktów znajduje się pod linkiem.

Reklamy