Tagi

, , , , , , ,


To nie żart. Małe domki i jeszcze mniejsze akcesoria można stworzyć na domowej drukarce. Nie mówię oczywiście o domku w skali 1:12, bo było by to dość trudne w realizacji, a jakość takiej konstrukcji byłaby dość wątpliwa, ale troszkę mniejsze domki, np. 1:144 (czyli mini domek dla lalek do domku dla lalek, o których pisałam tutaj).

DSCF5991

Podobnie rzecz ma się z akcesoriami, które w realnym życiu są wykonane z papieru. Czyli książki, gazety, czasopisma, kartki świąteczne, nuty, różne opakowania, dyplomy, zdjęcia, banknoty, karty do gry czy gry planszowe.

DSCF5999

DSCF6113

Wydrukowałam część rzeczy z bardzo bogatej strony printmini. Poniżej prezentuję część z nich:

punchsbook

photos1

halloween

Fot. http://www.printmini.com/

Małe książeczki były najprzyjemniejsze w realizacji, chociaż prezentują skalę 1:24, mogę je wykorzystać w domku 1:12 jako np. książki dla dzieci. Kuferek był trudniejszy, gdyż wymagał dużo sprawności manualnej i delikatności, szczególnie przy mocowaniu wewnętrznej wkładki.

Wydrukowałam sobie również witraż do drzwi, wygląda całkiem ładnie, choć nie ukrywam, że moim marzeniem jest posiadanie prawdziwego witrażu ze szkła:)

DSCF6114

Wycinanie karteczek i drobnych elementów było bardzo mozolne, ale sprawiło mi dużo radości:) Całą masa podobnych wydruków można znaleźć w internecie, myślę, że posiadanie w domku rzeczy wykonanych własnoręcznie sprawia większą frajdę niż np. ich kupowanie.

 

Reklamy